Виробництво листового тришарового гофрованого картону: технологія, секрети та переваги використання (частина 2)

Трехслойный гофрированный картон в листах любых размеров недорого Харьков Киев Украина У попередній частині статті про виробництво тришарового гофрокартону в аркушах ми з вами зупинилися на тому, що технологій цього виробництва є кілька, і навіть найстаріші з них досі використовуються окремими підприємствами України. Тепер давай детально розглянемо передові способи виробництва тришарового гофрокартону в листах.

Сучасна технологія виробництва листового гофрованого картону за своєю суттю змінилася зовсім небагато порівняно з розглянутим раніше способом виробництва тришарового гофрокартону в листах. Але про використовуване обладнання цього сказати не можна - воно стало більш досконалим, технологічним і значно спростило процес створення листового тришарового гофрокартону .

На сьогоднішній день недорогий тришаровий гофрований картон у листах виробляється із застосуванням тих самих рифлених валів, проте процес став практично повністю автоматизований. Як правило, від безпосередньо робітника потрібно лише подавати папір на вали та формувати готовий листовий тришаровий гофрований картон у стоси на піддони.

Завдяки використанню сучасного обладнання для виробництва тришарового гофрокартону, у підприємств з'явилася можливість випускати продукцію з різними технічними характеристиками. Саме таким чином відбувається поділ тришарового гофрованого картону на кшталт гофри. Наприклад, при необхідності, висота гофри (хвилястого шару тришарового гофрокартону) може змінюватись в діапазоні від 1,5 до 8 мм.


Етапи виробництва листового тришарового гофрованого картону

Трехслойный гофрированный картон в листах любых размеров недорого Харьков Киев Украина Найсучасніша на сьогоднішній день, якщо можна так висловитися, технологія виробництва листового тришарового гофрокартону включає кілька послідовних етапів.

Перший етап – це, звичайно ж, підготовка. На цьому етапі відбувається приготування і сировини, і устаткування, організація робочого процесу. Так, наприклад, відбувається комплектація агрегату декількома рулонами різного паперу, які надалі з'єднуватись воєдино та перетворяться на полотно листового тришарового гофрокартону. Згідно з державними нормами та стандартами, для виготовлення зовнішніх плоских шарів та внутрішнього гофрованого використовуються різні сорти паперу. Внутрішня частина формується із паперу щільністю 100-140 г/м2, зовнішня частина – із паперу 150-235 г/м2. Для склеювання шарів застосовується силікатний або крохмальний клей. До речі, вибір клею визначається призначенням даного гофрокартону. Якщо вироби з нього планується упаковувати продукти харчування, то використовується виключно клей на крохмальній основі. Сировина для виробництва гофрокартону - це папір різної густини, як ви вже встигли помітити. Даний папір призначений для формування зовнішніх і внутрішніх шарів, а тому для кожного шару застосовується як би "свій" окремий рулон, який встановлюється на спеціальному верстаті або розмоточному валі (всього три для даного виду гофрокартону). Таким чином, відбувається розмотування матеріалу та його подача на проміжні валики, де здійснюється нагрівання паперу та його зволоження. Власне, на цьому попередній або підготовчий етап завершується. Від себе можемо додати, що якість підготовки та відповідальний підхід до здійснення цього процесу дозволяє значною мірою покращити підсумкову якість одержуваних листів гофрокартону та, як наслідок, гофротари, яка з них висікається. Поступово прогрітий і злегка зволожений матеріал набагато краще просочується клеєм, що сприяє більш якісному проклеюванню шарів. Тобто якість картонних коробок, на яку звертають увагу, практично всі клієнти та замовники багато в чому визначається вже на етапі підготовки.

Другий етап виробництва листового гофрованого картону – це процес гофрування паперу. Для отримання гофру плоский папір, намотаний на свій окремий ролик (ми відзначали це вище), пропускається через спеціальні вали, нагріті до 150-180 °С. Вони мають хвилястий профіль, завдяки якому вдається надати паперу потрібну форму. При цьому важливо відзначити, що профілі гофрокартону бувають різними (А, В, С тощо). Вони відрізняються висотою гофру. Саме на цьому етапі і визначається, який висоти профіль матиме майбутній листовий гофрований картон . Далі відбувається нанесення клею. Це також здійснюється в автоматичному режимі за допомогою окремого гофроагрегатового блоку. Клей наноситься не на всю поверхню профільованого паперу, а тільки на вершини хвиль з одного боку листа. Таким чином, клей витрачається максимально економічно і інтенсивність його використання може регулюватися. Після нанесення клею папір подається до спеціального блоку, в якому склеюється із зовнішніми (плоськими) шарами (лайнер та топлайнер). Для підвищення міцності склеювання процес здійснюється під тиском. До речі, саме на цьому етапі формується кількість шарів гофрованого картону. У нашому випадку ми говоримо про три шари гофрованого картону, але точно за таким же принципом здійснюється виробництво п'ятишарового та семишарового листового гофрованого картону. Також варто відзначити, що двошаровий рулонний гофрокартон виробляється за схожою технологією, але на відміну від міцніших видів, саме на цьому етапі його виробництво закінчується. Для отримання тришарового жорсткого гофрокартона в листах заготовки вирушають у подальше виробництво. На вільний бік гофрованого шару наноситься клей (на вершини «хвиль», як і першому боці). Цей етап автоматизований і також здійснюється із застосуванням спеціального обладнання. Після того, як клей буде нанесений, починається процес приклеювання другого зовнішнього шару з подальшим сушінням. Цей технологічний процес здійснюється із застосуванням плит, які нагріваються парою або електричними ТЕНами. При нагріванні з матеріалу йде зайва волога і відбувається затвердіння клею.

Заключний етап виробництва листового тришарового гофрованого картону - це поздовжня та поперечна нарізка за заданими розмірами та рилювання. Рилювання, або рилевка (біговка), гофрованого картону – це процес нанесення спеціальних заглиблень, що сприяють створенню якісної лінії згину. Процес нарізки здійснюється із застосуванням дискових ножів, а процес рилювання - відповідно за допомогою дискових біг (затуплених ножів для продавлювання). Після того, як гофрокартон буде нарізаний, відбувається його формування на піддони і навантаження на склад на деякий час, щоб дати гофрокартону висохнути.

Важливо, що рилевка є опціональною технологічною операцією. Як правило, із замовником заздалегідь обговорюється її проведення. І досить часто листовий тришаровий гофрокартон вирушає до покупця без рилевки, і клієнт вже сам виробляє рилювання тришарового гофрокартону у разі потреби.

Також після всіх вищеописаних етапів може проводиться етап нанесення різного одноколірного або багатобарвного друку. Детально про те, як на тришаровий гофрокартон у листах, а також на вироби з нього (зокрема, картонні коробки) наноситься друк, ви можете почитати у попередніх статтях.

А на цьому ми завершуємо розповідь про те, як виготовляється тришаровий гофрований картон у листах. Дякую, що читаєте нас!

Залишіть свій коментар
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.

Хіт продажу

Коробка картонна 220 х 220 х 230 мм, самозбірна
Від 18.08 грн!

Коробка картонна 220 х 220 х 230 мм, самозбірна

Квадратна картонна коробка для всіх видів упаковки. Універсальна споживча гофротара із тришарового м..


Оптові ціни:

19.95грн з ПДВ: 19.95грн

Коробка картонна 185 х 110 х 37 мм, самозбірна
Від 5.18 грн!

Коробка картонна 185 х 110 х 37 мм, самозбірна

Самозбірна коробка невеликого розміру для упаковки подарунків та сувенірів. Зокрема, коробочка ідеал..


Оптові ціни:

6.34грн з ПДВ: 6.34грн

Коробка картонна 240 х 170 х 50 мм, самозбірна
Від 9.75 грн!

Коробка картонна 240 х 170 х 50 мм, самозбірна

Невелика поштова коробка самозбірної конструкції для посилок будь-якої української пошти. Доступна д..


Оптові ціни:

10.52грн з ПДВ: 10.52грн